Zateplení minerální vatou

Minerální vaty jsou jedním z nejoblíbenějších a nejpoužívanějích stavebních materiálů využívaných při tepelné izolaci obytných domů ale i při zateplení průmyslových staveb. Oblibu tohoto termoizolačního materiálu zapříčinil jeho vysoký tepelně izolační stupeň.

Velkou výhodou minerální vaty je její naprostá nehořlavost i při velmi vysokých teplotách narozdíl od polystyrénu. Minerální vata je tedy využívaná i v místech kde je zapotřebí dodržet vysoký stupeň protipožární odolnosti.

Minerální vata - bezpečné zateplení

Minerální vatu lze použít nejen při zateplování fasád, ale i při tepelné izolaci sedlových i plochých střech. Minerální vlna se také často používá při izolaci do dělících sádrokartonových příček uvnitř budov. Minerální vata si získává stále více příznivců i díky její paropropustnosti.

Vše o zateplení minerální vatou

Vyberte si téma z nabídky "vše o zateplení"

Výhody zateplení minerální vatou

Narozdíl od zateplení polystyrénem pak mluvíme o tom, že dům zateplený minerální vlnou dýchá a snižuje se riziko výskytu plísní v domě. Zateplení minerální vatou je jedním z nejefektivnějších a nejoptimálnějších způsobů zateplení budov.